نتایج جستجو برای عبارت :

افسانه غرانیق چیست؟؟

« در صورتی که زمان کافی برای خواندن کل مقاله ندارید
 لطفا به بخش نتیجه گیری انتهای صفحه مراجعه کنید »

در عکاسی افسانه هایی وجود دارند مثل اینکه هرگز نباید سوژه را در مرکز
تصویر قرار دهید یا مد نوردهی دستی بهترین مد برای عکاسی است و شما باید
همیشه از سه پایه استفاده کنید. در این مطلب خواهیم گفت چرا این ها
افسانه هستند و خلاف آن ها را ثابت خواهیم کرد.
ادامه مطلب
« در صورتی که زمان کافی برای خواندن کل مقاله ندارید
 لطفا به بخش نتیجه گیری انتهای صفحه مراجعه کنید »

در عکاسی افسانه هایی وجود دارند مثل اینکه هرگز نباید سوژه را در مرکز
تصویر قرار دهید یا مد نوردهی دستی بهترین مد برای عکاسی است و شما باید
همیشه از سه پایه استفاده کنید. در این مطلب لنزک خواهیم گفت چرا این ها
افسانه هستند و خلاف آن ها را ثابت خواهیم کرد.
ادامه مطلب
  آلبوم افسانه چشم هایت از همایون شجریان و علی رضا قربانی میباشد. خرید اینترنتی آلبوم همایون شجریان و علی رضا قربانی به صورت قانونی کار بسیار زیبایی است. زمانی که شما به صورت دانلود غیر رایگان آلبوم افسانه چشمهایت را خرید می کنید، در واقع رضایت خواننده و سازندگان را کسب کرده اید که از اثر آنها استفاده کنید. مشکل اخلاقی این کار این است که شما فرهنگ نادرستی را در میان جامعه رواج خواهید داد و قطعا زمانی که نزدیکان و یا حتی فرزندان شما این کار اش
عنوان فایل : افسانه‌های ره افسانه شهبازیان
موضوع : پاسخ‌های مختصر به شبهات مطرح شده در کتاب «ره افسانه» آقای شهبازیان
نویسنده: شیخ ناظم العقیلی
مترجم : Benyamin Ansari
نوع فایل : pdf + word ؛A4
تعداد صفحات : 42 - تاریخ انتشار : 1436 ه.ق
توضیحات بیشتر : 
ادامه مطلب
انتظار ،سخت ، تلخ و مرگ آور است ‌ . هیچ چیز راجع به آن شیرین نیست و افسانه هایی که نشان میدهند انتظار میتواند شیرین هم باشد ،چیزی جز افسانه نیستند . 
مادری که ۹ ماه درد آورش را انتظار شیرین می نامد تنها برای تسکین دردش ، واژه شیرین را در کنار انتظار می نهد ، همچون من که اینجا و واژه های طفل معصوم را قربانی تسکین دردم میکنم !
انتظار ،سخت ، تلخ و مرگ آور است ‌ . هیچ چیز راجع به آن شیرین نیست و افسانه هایی که نشان میدهند انتظار میتواند شیرین هم باشد ،چیزی جز افسانه نیستند . 
مادری که ۹ ماه درد آورش را انتظار شیرین می نامد تنها برای تسکین دردش ، واژه شیرین را در کنار انتظار می نهد ، همچون من که اینجا و واژه های طفل معصوم را قربانی تسکین دردم میکنم !
بعضی چیزها برای هیچکس نیست... افکار شبانه است و چون می خواهم فراموش نشود برای خودم می نویسم.
مقولات جهان به نظر من شامل چند دسته است البته فعلا و در این زمان :
1_اساطیر و افسانه های پیشینیان
2_علم و دانش
3_فلسفه و حکمت
4_ادیان و علوم الهی
5_سحر و جادوگری
در خصوص اساطیر و افسانه های پیشینیان که گاها خرافه نیز در آنها موجود است بایستی بگویم جنس انها احتمالا دو گونه باشد، یا از جنس ظن هستند ،(ظن =گمان و گمان باطل) و یا جنس انها در یک دوره ای از جنس علم و د
بسم الله الرّحمن الرّحیم
خودت را دریاب، بقیه چیز ها در گوگل هست...مهم ترین سوالی که ممکن است پیش بیاید این است که من برای چه خلق شدم.بگذارید سوال را ساده تر کنیم.من چه کاری را میتوانم انجام بدهم که از همه بهتر باشم؟جواب این سوال دقیقا همان هدفی است که شما برای آن خلق شده اید و آن همان رسالت شماست.رسالتی که شاید قبل از شما به دوش هزاران نفر دیگر هم در تاریخ بوده است ولی تنها تعداد کمی از آنها این را برآورده کرده اند و تعداد خیلی زیادی شکست خورده ا
بسم الله الرحمان الرحیم
شروع بررسی سن عایشه و اثبات قاطع افسانه بودن خردسالی او هنگام ازدواج با سیدنا و حبیبنا محمد صلوات الله علیه و آله و سلم
مقدمه: به مدد الهی و با توجه به منابع معتبر  تاریخی روایی قصد داریم که افسانه و دروغ بودن خردسالی عایشه هنگام ازدواج با پیامبر (ص‌) ، این تبانی بزرگ و فضلیت تراشی موهوم برای عایشه را بررسی کنیم و شبهه را برای همیشه به زباله دان تاریخ بفرستیم....

ادامه مطلب

در افسانه های شرقی قدیم آمده است که یکی از پادشاهان بزرگ برای جاودانه کردن نام و پادشاهی خود تصمیم گرفت که قصری باشکوه بسازد که در دنیا بی نظیر باشد و تالار اصلی ان در عین شکوه و بزرگی و عظمت ستونی نداشته باشد !!!
اما پس از سالها و کار وتلاش و محاسبه ، کسی از عهده ساخت سقف تالار اصلی بر نیامد و معماران مدعی زیادی بر سر این کار جان خود را از دست دادند تا اینکه ناکامی پادشاه او را به شدت افسرده و خشمگین ساخت و دست آخر معلوم شد که معمار زبر دست و اف
​تقدیمی به ساحت مقدس سیده النساءالعالمین حضرت فاطمه سلام الله علیهاعلی مزینانی عسکری
دلبرا از عشق می گویم که آن افسانه نیستگوش دل بسپارکه راز عاشقان افسانه نیستداستان ها خوانده ام از قصه های عاشقیوامق و عذرا ندیدم  لیک آن  افسانه نیستگرچه بسیار عشق ها افسانه ای دانسته اندبی دلی از یوسف کنعان بدان افسانه نیستبالِ پروانه  بسوزد  بوسه  بر  آتش زنداشک شمع و سوختن پروانگان افسانه نیستدیده ها گریان شود تا صحبت عشاق بوداین چنین نالیدنی  از د
دانلود رایگان فیلم افسانه عقاب دندان نقره ای با لینک مستقیم
دانلود افسانه عقاب دندان نقره ای کیفیت عالی ۱۰۸۰p
تیزر رسمی فیلم افسانه عقاب دندان نقره ای
لینک دانلود قرار داده شد
فیلم به زبان ترکی و زیرنویس فارسی

موضوع فیلم : 
این فیلم۱۱۰دقیقه ای به زبان ترکی و با زیر نویس انگلیسی و فارسی، در
جغرافیای ناب آذربایجان و با استفاده از موسیقی غنی فولکلور این منطقه، با
هدف ارتقای سطح سینمای مستقل و برای تماشای همه ‌ی افراد خانواده با سرمایه
گذ
عجب افسانه ایست این زندگانی ........عجایب حکمتیست این زندگانی
به هر نا مردمی باید دهان بست .....به هر بی حرمتی باید از آن جست
به هر ظلمی صبوری پیشه باید.............به هر دردی همی اندیشه باید
که باید حرمت هر کس نگه داشت .......نباید کینه ای از کس نگه داشت
اگر روزی ز صبرت کم بیاید .......................و یا از هر کسی شرمت بیاید
روی در گوشه ای از شر هر کس ..........ببندی در به رویت بهر هر کس
شوی بی ریشه از پندار مردم ....................بمانی در عجب از کار مردم
که ای اندیشه ی بالا به ظا
پیج اینستاگرام افسانه بایگان

baygan_afsaneh

68 posts
38k followers
86 following

Afsaneh Baygan | افسانه بایگان
‎تنها صفحه رسمی من در فضای مجازیSecurity Page : @amiretashakor
                                                                   پیج اینستاگرام افسانه بایگان
افسانه ای که می خواهیم امروز را بررسی کنیم، افسانه کتاب مقدس است. نسخه های مختلف عهدعتیق و عهد جدید نیز وجود دارد. عبری، ساماریایی و نسخه یونانی عهد عتیق از یکدیگر متفاوت هستند. اگر شما تمام عهد عتیق را جستجو کنید، نمیتوانید حتی یک مورد را پیدا کنید که در آن موسی در جای دیگری از شخص ثالث قرار میگیرد یعنی یعنی هیچکس در عهد عتیق نیست، خداوند موسی را مستقیما به چیزی میپسندد.
تصمیم گرفتیم باز هم دست به افسانه زدایی بزنیم و یکی دیگر از افسانه های آتئیستی را نابود کنیم. قضیه از این قرار است که آتئیست ها میگویند فردی بنام زاکرمن از تحقیقات گذشته یک متاآنالیز کرده و نشان داده که آتئیست ها باهوشتر از دینداران هستند (!) و بر این اساس مدام میگویند که ما یه سری افراد نخبه و تیزهوش هستیم و افراد مذهبی یه مشت افراد کم هوش و .....
ادامه مطلب
متن آهنگ لیلا بانو علی صدیقی
صورت زیبای تو آرایش شهر و بهم زد
لیلا بانو لیلا بانو
شال دور گردنت آرامش قلب و بهم زد
لیلا بانو لیلا بانو
ترانه و‌ ملودی : علی صدیقی
درد و درمان منی آرامش جان منی
تو همان افسانه ی شیرین دنیای منی
تو همان افسانه ی شیرین دنیای منی
https://www.rosemusics.com/new-music
دانلود فیلم The Legend of 5 Mile Cave 2019 افسانه غار پنج مایلی با زیرنویس فارسی

نام: افسانه غار پنج مایلی The Legend of 5 Mile Cave
ژانر: اکشن | وسترن

نوع فیلم: سینمایی
محصول: آمریکانج مایلی
کارگردان: برنت کریستی
ستارگان: داستین ریکرت، آدام بالدوین ، جرمی سومپتر ، جیل واگنر ، رندی واین ، آلی دی بری
سال تولید: 2019 میلادی
زبان: انگلیسی (زیرنویس فارسی)
مدت زمان : 86 دقیقه
داستان فیلم:
فیلم The Legend of 5 Mile Cave ، در اواخر دهه ی بیست میلادی غریبه ای
مرموز اتاقی را در
قصه پریان و قهرمانان قدرتمند از دیرباز همیشه در داستان های ایرانی وجود داشته اند. داستان هایی افسانه ای که به دنیای ماورای واقعیت می پردازند و ما را با خود همراه می کنند تا در این دنیا همراه با قهرمانانشان ماجراجویی کنیم. ادبیات فانتزی و علمی تخیلی در ایران و جهان طرفداران بسیاری دارد. داستان هایی مثل ارباب حلقه ها یا هری پاتر یا حتی جنگ ستارگان از جمله فضاهای داستانی هستند که همگی با آن ها آشنا هستیم.
ادامه مطلب
بیوگرافی ندا عقیقی بازیگر نقش افسانه در سریال برادر جان
بیوگرافی ندا عقیقی
ندا عقیقی با یگر ایرانی ۱۴ خرداد سال ۱۳۷۰ در تهران به دنیا آمده دانش
آموخته رشته گرافیگ در مقطع کارشناسی و هنرجوی کلاس آزاد بازیگری می باشد.
ادامه مطلب
این دایره زندان است، هم قفل شکن هم درزین پنجره بیرون شو، این قصّه به پایان بر زین دانش انسانی جز وهم چه حاصل شدآن دانش بی‌آخر در روح به جا آور بیمار و ملولی باز، در حال نزولی بازبرخیز ز مشت گل، این سایه‌ی خاکستر راحت شو ز فرسایش، این خانه‌ی آلایشسامان تو این جا نیست، پرواز کن از بستر این لحظه چو وابینی هیچ از تو نیاید کارکار از تو نباشد هیچ، بی‌کار شو راهی بر ای یار دو جام آور تا شاد شوم زین هیچصد خاطر ظلمانی هم پاک شود از سر یک آن به رها د
همه
ی سرزمین های کهن جهان که هنوز هم زنده هستند و در این کره ی جغرافیایی
جایی دارند، داستان ها و افسانه هایی در دل تاریخ خود دارند که پر است از
رمز و راز های مختلفی که در پس داستان های خیالی پنهان شده اند. یکی از
کشورهایی که به افسانه هایش بسیار وفادار است و آن ها را مایه ی فخر و
مباهات خود می داند، چین است. افسانه های چینی پر از رمز و راز و اتفاقات
شنیدنی هستند که چنان تاثیرگذار بوده اند که حتی امروزه می توان در فرهنگ
رایج و روزانه ی چینی ها،
سری چهارم تصاویر سریال افسانه دریای آبی
پست دوست عزیزم و نویسنده غیرحضوری عزیزم واسه کامل کردن پستاش
به گفته خودش تو هر سری 10عکس بیشتر نزاشت تا صفحه سنگین نشه آخه حجم تصاویربالاست
وبلاگش:moonchild.blog.ir
و اینکه این پستشم مال شهریوره من الان گزاشتم
بازی اینترنتی و آنلاین است

Chaos Battle League – آشفتگی میدان نبرد بازی محبوب و سرگرم کننده در سبک بازیهای استراتژی همانند بازی مطرح Clash Royal سوپرسل، برای اندروید است که توسط استودیوی بازی سازی This Game Studio, Inc به صورت رایگان در گوگل پلی عرضه شده و تا به امروز بیش از 5 میلیون بار توسط کاربران اندرویدی سراسر جهان دریافت شده و به درخواست شما عزیزان تصمیم گرفته ایم جدیدترین نسخه اش را همزمان با انتشار حضورتان معرفی کنیم و برای بار دیگر به وجدتان بیاوریم!
داروهای غضروف ساز واقعیت یا افسانه؟
داروهای غضروف ساز آرتروز گلوکوزامین کندروئیتین توسط بیماران به اشتباه گرفته می شوند که گاهی داروهایی که دارای ترکیبات گلوکوزامین و ام اس ام هستند برای آرتروز تجویز می شوند. در این مقاله به بررسی واقعیت یا افسانه بودن داروهای غضروف ساز می پردازیم. 

برای مشاهده متن کامل مقاله داروهای غضروف ساز روی لینک داروهای غضروف ساز کلیک کنید.
ادامه مطلب
خلقی اندر طلبت غرقه دریای غمند
هوا ابریه ولی سه تا ستاره پیداست، اون گوشه از آسمون روشن شده و همه رو به خودش خیره کرده.. ستاره های کنجکاو! حتمن دارن فکر میکنن که پشت ابر چه خبره! (از دید ناظر زمینی طبیعتا) واسشون بدیهیه که حتی اگه میخوان برن پشت ابر باید با هم برن و خب کنجکاوی دلیل کافی و هیجان انگیزی به نظر میاد... میرن پشت ابرها... ولی دیگه نگاهی نمیتونست بهشون بیوفته. دوباره آسمون شد همون یکنواختِ ابری همیشگی! دیگه جایی از آسمون روشن نبود... دوبا
Stronghold Legends که
با نام افسانه قلعه در ایرانی شناخته می شود نام چهارمین نسخه از سری بازی
های قلعه می باشد که کمپانی فایر فلای آن را در سال ۲۰۰۶ و به صورت
انحصاری برای رایانه های شخصی منتشر کرد. نسخه ای که برای شما آماده کرده
ایم ورژن دوبله فارسی این اثر می باشد که کمپانی دارینوس آن را ترجمه و
عرضه کرده و از کیفیت مناسبی برخوردار می باشد. ورژن جدید بازی قلعه از
پیشرفت های بسیاری نسبت به نسخه های پیشین برخوردار می باشد که از این بین
می توان به اض
در مورد آیات مشهور به غرانیق توضیح دهید که در آنها این طور گفته می شود که پیغمبر گول شیطان را خورده و از بتها تعریف کرده است ؟ اگر سندیت ندارد از کجا این افسانه پیدا شده است؟پاسخ اجمالی
افسانه غرانیق ساخته و پرداخته دشمنان و مخالفان بی خبری است که براى تضعیف موقعیت قرآن و پیامبر ( صلی الله علیه و آله و سلم ) چنین حدیث بى اساسی را جعل کرده‏اند. آنها در این افسانه گفته اند: پیامبر خدا ( صلی الله علیه و آله و سلم ) در مکه مشغول خواندن سوره" النجم" بود
عنوان فارسی : افسانه دریای آبی
عنوان انگلیسی : The Legend of The Blue Sea | Puleun Badaui Jeonseol
عنوان کره ای : 푸른 바다의 전설
اطلاعات کامل : WikiPedia
ژانر : فانتزی | عاشقانه | کمدی
شبکه پخش کننده : SBS
تعداد قسمت ها : ۲۰
روز های پخش : چهارشنبه و پنج شنبه ها
بازیگران : Lee Min-ho | Jun Ji-hyun
خلاصه داستان
داستان سریال کره ای افسانه دریای آبی سریال افسانه دریای آبی بر اساس مجموعه داستان ” Eou yadam” ساخته شده است. این مجموعه توسط محقق چوسونی نوشته شده و درباره پری دریاییه که توسط
سینه از آتش دل در غم جانانه بسوخت  /  آتشی بود در این خانه که کاشانه بسوخت
تنم از واسطه دوری دلبر بگداخت  /  جانم از آتش مهر رخ جانانه بسوخت
سوز دل بین که ز بس آتش اشکم دل شمع  /  دوش بر من ز سر مهر چو پروانه بسوخت
آشنایی نه غریب است که دلسوز من است  /  چون من از خویش برفتم دل بیگانه بسوخت
خرقه زهد مرا آب خرابات ببرد  /  خانه عقل مرا آتش میخانه بسوخت
چون پیاله دلم از توبه که کردم بشکست  /  همچو لاله جگرم بی می و خمخانه بسوخت
ماجرا کم کن و بازآ که مرا
سینه از آتش دل در غم جانانه بسوخت  /  آتشی بود در این خانه که کاشانه بسوخت
تنم از واسطه دوری دلبر بگداخت  /  جانم از آتش مهر رخ جانانه بسوخت
سوز دل بین که ز بس آتش اشکم دل شمع  /  دوش بر من ز سر مهر چو پروانه بسوخت
آشنایی نه غریب است که دلسوز من است  /  چون من از خویش برفتم دل بیگانه بسوخت
خرقه زهد مرا آب خرابات ببرد  /  خانه عقل مرا آتش میخانه بسوخت
چون پیاله دلم از توبه که کردم بشکست  /  همچو لاله جگرم بی می و خمخانه بسوخت
ماجرا کم کن و بازآ که مرا
با سلام.خودروی Nissan Skyline GT-R خودروی افسانه ای یکی دیگر از خودروهای سری اسکای لاین است. اولین خودروهای با نام GT-R بین سالهای 1969 تا 1972 در ژاپن ساخته شدند. که به خودروهای مسابقه‌ای بدل شدند که در اغلب مسابقات شرکت داده می‌شدند و از قضا، رتبه1 تا 3  هم می‌آوردند. مدل اسکای لاینی که در این عکس می‌بینیم 313 اسب بخار قدرت دارد ولی همین مدل در مسابقات، موتوری داشت که 500 تا 650 اسب بخار را تولید می‌کرد و  در مدلی به 3000 هزار اسب بخوار رسیدکه در نوع خارق‌العا
خیلی سخت است که هدیه ای به تو داده شود و مدتی بعد آن هدیه از تو پس گرفته شود و تو فکر میکنی که چرا و این علامت سوالی پررنگ،در زندگی ات میشود.ولی به مرور و گذشت زمان میفهمی که قرار نیست تمام هدیه ها تا ابد برایمان بمانند و شاید آنها آمده اند تا مسیر زندگی مان را تغییر دهند و تو باید آنقدر خوشبخت و خوش شانس وبرگزیده باشی که خدا چنین هدیه با ارزشی به تو داده و قطعا هر چیز باارزشی، بهایی دارد و من آن بها را، با گذر از مسیری سخت و نگاه ها و آزارهای پر ا
Ehaam
Shahzadeye Bi Eshgh
#Ehaam
افتاده ام از چشم تو 
وای اگر پای عشقی دگر در میان است
کوهم ولی درمانده ام 
بی تو در سینه ی من چو آتشفشان است
نگاهم کن بی تو بی برگ و بارم 
تورا من به دست خدا میسپارم
شهزاده ی بی عشق برده ای دیگر از یادم 
همچو افسانه ای آخر میرسی تو به دادم
شهزاده ی بی عشق 
چشم به راه تو میمانم 
درد دوری نشست آخر 
بی تو بر استخوانم
میگریم به حال ناخوشم 
در قلبم تورا نمیکشم 
من چون تو بی وفا نباشم
غمگینم چو فال حافظم 
چون شمعی تو آتشم بزن 
من از غ
عنوان:شاه آرتور:افسانه شمشیر|King Arthur:Legend of the sword
سال ساخت:2017
محصول:آمریکا
زبان:زبان اصلی+دوبله فارسی
کیفیت:3D+X265+720p+1080
بازیگران:jude law,Charlie Hunnam
خلاصه فیلم:فیلم داستان شخصی به نام آرتور را روایت میکند که باید برای شاه شدن ابتدا باید آموزش ببیند تا بتواند بنا بر سرنوشتش شمشیر افسانه ای را از سنگ بیرون بکشد و بر ظلم و ستم پایان دهد اما...
ادامه مطلب
محجوب ترین لیلی افسانه ی عشقی
دیوانه، دلم که به سرش، میل تو دارد

دلتنگ تر از ماهی تُنگم، لب دریا
تاوصل، رسیدم اگر این ابر ببارد

چادر به سری برده دلم را به خرابات
مؤمن، به درآیم اگر این عشق گذارد

«بهزادَ»م و باک از غمِ ایام ندارم
ترسم که مرا یار، به تقدیر سپارد

شیرینِ منی « محدثه » در قصه ی فرهاد
ایزد اگر این عشق، به تاریخ نگارد

چون حادثه ی بم دلم ازعشق تو لرزید
تسکین شود این درد،چو دستت بفشارد
عنوان فارسی : افسانه دریای آبی
عنوان انگلیسی : The Legend of The Blue Sea | Puleun Badaui Jeonseol
عنوان کره ای : 푸른 바다의 전설
اطلاعات کامل : WikiPedia
ژانر : فانتزی | عاشقانه | کمدی
شبکه پخش کننده : SBS
تعداد قسمت ها : ۲۰
روز های پخش : چهارشنبه و پنج شنبه ها
بازیگران : Lee Min-ho | Jun Ji-hyun
خلاصه داستان
داستان سریال کره ای افسانه دریای آبی سریال افسانه دریای آبی بر اساس مجموعه داستان ” Eou yadam” ساخته شده است. این مجموعه توسط محقق چوسونی نوشته شده و درباره پری دریاییه که توسط
در این بخش پاورپوینت کاهش استرس مبتنی بر حضور ذهن (Mindfulness- Based Stress Reduction (MBSR شامل 69 اسلاید قابل ویرایش آماده دانلود گردیده است که می توانید پس از پرداخت هزینه به صورت آنلاین، این محصول را دریافت کنید.
جهت آشنایی شما عزیزان با محتوای پاورپوینت کاهش استرس مبتنی بر حضور ذهن چند تا اسلاید را قرار می دهیم .
محتوای اسلاید 3
کاهش استرس مبتنی بر حضورذهنزیربناها:
«موج اول» رفتاردرمانی: کاربردهای بالینی تحلیل تجربی رفتار
–آفریقای جنوبی، جوزف ولپه، حسا
در افسانه‌ها و باورهای مردمان کهن چنین آمده‌است که در ابتدای خلقت، زمانی که خالق تنها در میان آبهای نخستین قرار داشت، همانطوری که متعجب بود که خلقت را از کجا شروع کند، برگ لوتوسی را مشاهده نمود که تنها موجود بود، مقداری از گلی که لوتوس در آن رشد می‌کرد در دست گرفت و بر روی برگ لوتوس قرارداد و سطح زمین بوجود آمد. به این ترتیب نیلوفر سمبل جهان گردید و لایه‌های متعدد گلبرگهای آن نمایانگر ادوار مختلف جهان، مقاطع و مراتب گوناگون هستی. درباور آ
دانلود کتاب صوتی زنانی که با گرگها می دوند (افسانه ها و قصه هایی درباره کهن الگوی زن وحشی) اثر کلاریسا پینکولا استس
زنانی که با گرگها می دوند (افسانه ها و قصه هایی درباره کهن الگوی زن وحشی) اثر کلاریسا پینکولا استس فرمت فایل ها: mp3 تعداد فایل ها: 114 حجم کل فایل ها: 405 مگابایت مدت زمان پخش: 24 ساعت و 58 دقیقه نویسنده: کلاریسا پینکولا استس مترجم: سیمین موحد زبان ترجمه: فارسی نوبت چاپ: چاپ ...
دریافت فایل
دانلود کتاب صوتی زنانی که با گرگها می دوند (افسانه ها و قصه هایی درباره کهن الگوی زن وحشی) اثر کلاریسا پینکولا استس
زنانی که با گرگها می دوند (افسانه ها و قصه هایی درباره کهن الگوی زن وحشی) اثر کلاریسا پینکولا استس فرمت فایل ها: mp3 تعداد فایل ها: 114 حجم کل فایل ها: 405 مگابایت مدت زمان پخش: 24 ساعت و 58 دقیقه نویسنده: کلاریسا پینکولا استس مترجم: سیمین موحد زبان ترجمه: فارسی نوبت چاپ: چاپ ...
دریافت فایل
دریافت فایل
در حالی که دارم به خودم لعنت میفرستم که به عقاید دیگران احترام بذار، یواشکی حرص میخورم که چطور یه عده افسانه های دینالیزه!  [ دین +alized] رو باور میکنن؟! اسم دین که میاد انگار مهر ساکت شو روی مغز و منطق شون میخوره، حتی اگه به محدود شدن و محدودتر شدنشون ختم بشه... 
حال عالَم سر به سر پرسیدم از فرزانه‌ایگفت: یا خاکی است یا بادی است یا افسانه‌ای
گفتمش، آن کس که او اندر طلب پویان بود؟گفت: یا کوری است یا کری است یا دیوانه‌ای
گفتمش: احوال عمر ما چه باشد عمر چیست؟گفت: یا برقی است یا شمعی است یا پروانه‌ای

ادامه مطلب
عنوان:شاه آرتور:افسانه شمشیر|King Arthur:Legend of the sword
سال ساخت:2017
محصول:آمریکا
زبان:زبان اصلی+دوبله فارسی
کیفیت:3D+X265+720p+1080
بازیگران:jude law,Charlie Hunnam
خلاصه فیلم:فیلم داستان شخصی به نام آرتور را روایت میکند که باید برای شاه شدن ابتدا باید آموزش ببیند تا بتواند بنا بر سرنوشتش شمشیر افسانه ای را از سنگ بیرون بکشد و بر ظلم و ستم پایان دهد اما...(برای دانلود فیلم روی ادامه مطلب در زیر کلیک کنید.)
ادامه مطلب
حضرت علامه حسن زاده آملی یکی از عهدهایی را که شیخ الرئیس ابن سینا با خود بسته است را ذکر میکنند: "یکى از عهدهاى شیخ رئیس در رساله عهدش این است که رمان و قصه هاى باطل نخواند. حرفها و افسانه هاى باطل ذهن را کج و معوج مى کند و نفس را از درست اندیشى و درست یابى عدول مى دهد و منحرف مى گرداند." (1)

حضرت علامه در جای دیگر می فرمایند: "یکى از رساله ‏هاى شیخ رئیس ابو على سینا، رساله عهد او است، در آن رساله با خدایش پیمان بسته است که مقالات و رمان‏ها و ا
و چندان غلام و ضیاع و اسباب و زر و سیم و نعمت هیچ سود نداشت. او رفت و این قوم که این مکر ساخته بودند نیز برفتند، رحمه الله علیهم. و این افسانه ای است بسیار با عبرت. و این همه اسباب منازعت و مکاوحت، از بهر حُطام دنیا، به یک سوی نهادند. احمق مردا که دل در این جهان بندد، که نعمتی بدهد و زشت باز ستاند…
باز هم خوانده به خود دلبرجانانه مرا
برده است نیمه شعبان در میخانه مرا
آن جفا کار فسون با لبک نسترنش
داده است جرعه شراب ازمی وپیمانه مرا
با خط دور لبش با صنم جان و تنش
داده است مستی جان از تب جانانه مرا
کرده است زلف رها بر سر و بر شانه خود
می کند مست و خمار دلبر افسانه مرا
سیدم گشته به دنبال دل سوخته اش
که لب چون شکرش کرده چو دیوانه مرا

متاسفانه مرورگر شما، قابیلت پخش فایل های صوتی تصویری را در قالب HTML5 دارا نمی باشد.توصیه ما به شما استفاده از مروگرهای رایج و بروزرسانی آن به آخرین نسخه می باشدبا این حال ممکن است مرورگرتان توسط پلاگین خود قابلیت پخش این فایل را برای تان فراهم آورد.
param name="AutoStart" value="False">

بیداری ات تنها کمی رنگین تر از مردن
بیداری ام تنها کمی غمگین تر از خواب است
ماهی ها با شوق در مرداب میگندند
وقتی که دریا هم کنون همسنگ مرداب است

من بی جهت آبستنم آبستن
جا داره یه تشکر بکنم از علیرضا جان قربانی و همایون جان‌تر شجریان که با انتشار این آلبوم هدیه‌ی تولدم رو پیشاپیش دادن! خیلی لطف کردین، دستتون درد نکنه! :)))))آوازش هم مثل همیشه عالی و بی‌نظیره ولی تنظیمش یه ذره ضعیفه، فقط یه ذره. :)
در نهایت لطفا و لطفا قانونی بخرید و دانلود کنید…
مثل بچه‌ای شدم که پشت ماشین بابا پدرام و مامان افسانه‌ش نشسته و داره به جنگلای اطراف جاده نیگا می‌کنه...
ذوق کودکانه
دلم می‌خواست سرمو بذارم رو شونه‌ی مامان افسانه و مامانمم با موهای چربم بازی کنه و برام قصه بگه و به خواب عمیقی فرو برم که الآن دیگه فقط تو خاطراتم سراغشو دارم.....
خیال‌پردازی‌های کودکانه
وارد تونل می‌شیم، یاد بچگیم میفتم که همیشه دلم می‌خواست سرمو از پنجره بکنم بیرون و جیغ بکشم و تمام وجودمو توی تونل خالی کنم....
آرزوهای کو
من پریان قصه گوی زیادی را میشناسم که هزاران کتاب و افسانه را از بَرَند ،سینه هایشان مجمع پچ پچ های اسرار جادویی ست اما هیچ کدامشان راه کوچه پس کوچه های  زمستان را حفظ نیستند. فصل ِ غریبی که دست یلدا را گرفته و یک دقیقه برای بوسیدنش زمان بیشتری میخواهد.
فصل ِ شروع ِ دیوانگی های من رسیده! زیبا نیست؟
زمستان و یلدا  ؛ من و..؟
من و دیوانگی ام
در سیاهی چشمانم نشسته است ، زیر کرسی پلک هایم ، 
 محبوس در مژه هایم و من خوشبخت ترین زندان بان دنیایم. یلدا دق
2
٩/۶/٩٨
روز دوم، روز مصاحبه بود. روز پذیرش خودم! کنار آمدن با این‌که باید افسانه بهترین بودن را بگذارم کنار! اولین و احتمالا آخرین تخفیف را هم همانجا دریافت کردم از دانشگاه! دانشگاهی که قرار است به کسی رحم نکند در اولین وهله روی خوشش را به من نشان داد و تمام! بعد از آن من شدم دانشجوی بیوتکنولوژی دکتری تخصصی پیوسته دانشگاه تهران.
قول دادم به خودم از صد شب برایت روایت بنویسم تا هر وقت گذار و گذرت به کوچه ایی افتاد که کلمات این روایات را بر دیوارهایش نوشته ام، یادت بیاید که همیشه امید است که با کلمات بر دیوار کچه ایی می ماند و اسم تو را امید است که می نویسد نه دست های چرکین و آفتاب سوخته از خورشیدی که باید هر روز اسمِ نبشته ی تو را بخواند. 
چرا صد شب ؟ مگر صد عدد نیست؟ مگر همیشه باید چهل یا هزار یا هفت یا نمی دانم چند باشد؟ تو که بهتر از من از افسانه و حکایت ها می دانی. تو هم ش
شگفت‌آور است!وقتی با آن عظمت‌ت کودکی را در آغوش می‌کشی و با آن‌ها شوخی می‌کنی. تو یک جهان را بر پا ایستانیده بودی و حالا کنار بچه‌ها نشسته‌ای!؟شبیه مفاهیمی هستی چونان عمیق‌ و وسیع که هرکس انگار هر چه توصیف می‌کند فقط گوشه‌ای را آشکار می‌کند.اصلا کافی‌ست هر کس از تو تنها یک تصویر دیده باشد تا آشوب شود؛ هر کس از یک تصویر تو بخواهد توصیف‌ت کند جنگی بزرگ برپا می‌شود و در تعریف تو در گل مانند. هر تصویر تو به تنهایی یک داستان بلند است و تو چه
گرگینگی به توانایی انسان در تبدیل شدن به گرگ که در باورهای خرافی عوام یا افسانه‌های اروپایی میسر پنداشته می‌شود راگویند.
یک گرگینه، گاهی اوقات یک انسان اسطوره ای یا فولکلوریک است که توانایی تغییر شکل به یک گرگ یا، به ویژه در فیلم مدرن، موجودی گرگ و میش  یا به طور هدفمند یا پس از قرار گرفتن تحت نفرین یا آسیب (اغلب گاز یا خراش عمیق از گرگ دیگری یا خوردن آب از جای پنچه گرگ یا گرگینه) را دارد.
گرگینه یا گرگ دیس یا گرگ آدم موجودی افسانه‌ای و از خر
یاد شیرین خیال عشق تو
می برد بر عالم افسانه ام.
می برد از خود مرا تا بی خودی
گه هوسهای دل دیوانه ام.
نیستم عاشق ز بهر بوسه ای، 
عاشقت هستم، چو غمخوار دلم.
بهر من کافیست، داری زنده ام،
تا نکوشی بهر آزار دلم.
این دل من یاد یاری کرده بس،
از جهان غصه ها دورم برد.
این دل من زنده با عشق و هوس
شعر بر لب تا لب گورم برد.
خلاصه داستان : The Curse of La Llorona ، نفرین لالورونا یک فیلم ترسناک 2019 می باشد که توسط مایکل چاوز ساخته شده که اولین تجربه‌ی کارگردانی او نیز می باشد. این فیلم در واقع ششمین نسخه از سری مجموعه فیلم های ترسناک “احضار” می باشد که براساس یکی از افسانه های بومی مکـزیک به نام “La Llorona” ساخته شده است. داستان در مورد مادری تنها به نام انا گارسیا می باشد که در دهه 1970 به عنوان یک کارمند اجتماعی مشغول به کار است و به همراه دو فرزند خود در لـس آنجلـس زندگی می کن
✍✍
به نام پدر...
پدران  سرزمینم !
مردان مُلک مادری !
مردانِ مرد! !
پدرانِ  پاک !
پایه های فولادین سقف های پرامید!
تنها خدا  می داندو دستهای شما قصه ی رنج های ناشمار و چین های نوبه نو را !
تنها خدامی داندوزخم  های شما که چگونه میشود قدّی یک شبه  خم شود
وکمری زیر سنگینی مصایب زمان
 در  مژه برهم زدنی کمان  گونه!
روزگارغریبی ست !
تنها طَرفی که ازجهان میتوان بست کاراست و رنج !
سختی است وناآرامی 
دویدن وبازهم دویدن
زنده بودن و هرگز زندگی نکردن
وآخرالام

افسانه عروسی قاسم:نخستین مورخی که برای اولین بار به مسئله عروسی حضرت قاسم (ع) پرداخت مرحوم ملا حسین واعظ کاشفی بوده است. وی بر اساس کتابی مربوط به قرن پنجم هجری که هم اکنون نیز اثری از آن بجای نمانده است به این نکته اشاره نموده و آن را پر و بال داده است. در این کتاب آن هم در یک بیت از اشعارش چنین اشاره شده است که امام به قاسم فرمود: آرزوی دیدن عروسی تو را داشتم. این یک بیت سبب ساخت وقایعی پر سوز و بیان ماجراهایی اتفاق نیفتاده در کربلا شده است.پس
چند روز پیش متوجه شدم که آلبوم جدید علیرضا قربانی و همایون شجریان با نام "افسانه چشم‌هایت" 19 آبان منتشر میشه، واقعا پاییز امسال چه‌خبره؟ آلبوم "قمارباز"، آلبوم "افسانه چشم‌هایت" حتماََ پس فردا اعلام میشه "مجاز" هم به‌زودی منتشر میشه گوش‌های ما ظرفیت این همه خبر خوب رو ندارن لطفاََ رعایت کنید بریم واسه‌ی گوش دادن به "هوای گریه" که خودمون رو کم‌کم آماده کنیم. 

آهنگ همایون شجریان هوای گریه

دانلود این آهنگ
این پست معرفی یکی از بازیگراییه که بنده خودم خیلی دوستش دارم و با اینکه همیشه نقش های غیراصلی رو بازی کرده، کارشو خیلی عالی انجام داده
اوه نارا که در سریال گلی در زندان (افسانه اوک نیو ) اون رو با اسم گیوها میشناسید

بیوگرافی، معرفی سریال ها و تصاویر بیشتر در ادامه مطلب
ادامه مطلب
این پست معرفی یکی از بازیگراییه که بنده خودم خیلی دوستش دارم و با اینکه همیشه نقش های غیراصلی رو بازی کرده، کارشو خیلی عالی انجام داده
اوه نارا که در سریال گلی در زندان (افسانه اوک نیو ) اون رو با اسم گیوها میشناسید

ادامه مطلب

ادامه مطلب
تراژدی خلاقیت ویژه‌ی مردم‌سالاری آتنی است . در تراژدی بهتر از هر شکلِ دیگرِ هنری ، کشاکش‌های درونی ساخت و بافتِ اجتماعی روشن و مستقیم دیده می‌شود . نمود بیرونی آن پیش مردم دموکراتیک بود ولی محتوای آن ، یعنی افسانه‌های قهرمانی با دید تراژیک - پهلوانی‌شان نسبت به زندگی ، اشرافی محسوب می‌شد .
تاریخ اجتماعی هنر ( آرنولد هاوزر )
تراژدی خلاقیت ویژه‌ی مردم‌سالاری آتنی است . در تراژدی بهتر از هر شکلِ دیگرِ هنری ، کشاکش‌های درونی ساخت و بافتِ اجتماعی روشن و مستقیم دیده می‌شود . نمود بیرونی آن پیش مردم دموکراتیک بود ولی محتوای آن ، یعنی افسانه‌های قهرمانی با دید تراژیک - پهلوانی‌شان نسبت به زندگی ، اشرافی محسوب می‌شد .
تاریخ اجتماعی هنر ( آرنولد هاوزر )
دوباره فوتبال .این هیجان خالص ناپاک.باز آن ها امشب به میدان می آیند.مثل همیشه ٬ پر قدرت و ممتاز.با همان لئو مسی افسانه ای ؛ یادآور شب های تلخ.یاد آور فینال های تلخ در بارسلونا و رُم .زمانی که بارسلونا در اوجِ یکه تازی و‌ دوران فوتبالی خود بود.بعد از سال ها باز آن ها به الدترافورد می آیند.اما دیگر کریس رونالدویی لباس قرمز بر تنش نیست.دیگر ویدیچ و فریناند را در خط دفاعی نمی بینیم.خبری از گیگز و کریک و جی سونگ پارک و نانی پرتغالی هم نیست.آن شوت سر
نام سریال: افسانه دونگی (دونگ یی) – Dong Yi ژانر: درام، تاریخی سازندگان: Sang-hyub Kim, Byoung-hoon Lee ستارگان: Hyo-ju Han, Soo-bin Bae, Ran Choi شبکه پخش کننده: MBC سالهای پخش: 2010– امتیاز: 8.2 از 10 مدت زمان: 60 دقیقه خلاصه داستان: داستان سریال دونگ یی به زمان سلطنت شاه سوکجونگ از پادشاهان دودمان جوسان می‌پردازد. شخصیت اصلی مجموعه، دختر جوانی است به نام دونگ یی که پدرو برادر خود را در کودکی از دست داده و به عنوان خدمتکار، ناخواسته وارد دربار سلطنتی کره می‌شود. او موفق می‌شود ا
بهار آمد، بیا جانانة دل،
تکان این گرد غم از خانة دل.
غبار کینه را از دل بشوییم،
ز غم خالی شود پیمانة دل.
به غارت برده ای گنج دلم را،
چه می جویی از این ویرانة دل؟
به جان و دل پرستو را پرستیم،
بهار آید به هر کاشانة دل.
شکسته صد قفس مرغ هوسها،
بیاید پرزنان بر لانة دل.
زمین و آسمان دارد تمنّا،
بهار دل رسید، دردانة دل.
ز مویت شد دراز افسانة شب،
به مویت بافم این افسانة دل.
چشم مخمور ترا ساقی میخانه کنم،
لب میگون ترا ساغر و پیمانه کنم.
هر کجایی، که روم، غیبت جانانه کنند،
من به میخانه روم، طاعت جانانه کنم.
گر از این دخمسة عشق رها گردم باز،
گرچه شرک است و گنه، توبه شکرانه کنم.
شهرم آباد، ولی این دل من ویرانه،
من از این شهر رهی جانب ویرانه کنم.
دل دیوانه مرا گفت، که هشیار نه ای!
من که هشیار نیم، گوش به دیوانه کنم.
نشنیده گپ حق، من چه کنم؟ ناچارم!
عاشق ساده دلم، گوش به افسانه کنم

الان دقیقا یه ساعته که میخوام بخوابم،همون کاری گه بزرگترا میگن بکن خوابت میبره،همه برقارو خاموش کردم،چشامو بستم،ولی تو اون چشمای بستم تو رو دیدم،با اون لباس سفید مزخرفت،میومدی باهام حرف میزدی،دقیقا تو همون باغ که همیشه بهت میگفتم،مثه توو قصه ها بود،مثه افسانه ها،کاش هیچوقت چشامو باز نمیکردم،ولی داشتم زجر میکشیدم،هیچوقت نتونستم بخوابم.مامان اون قرصا که دکتر جدیده داده رو بیار. |اطاق خودکشی|
هر کسی عاشق نشد دیوانه نبست !!!
هر که دیوانه نشد پروانه نیست .♥
در پی عشق تو دل دیوانه شد ...
شمع گشتی و دلم پروانه شد♡
از لهیب عشق تو افروختم♥
عشق را به سادگی نفروختم...
ناگهان ...
           ناگهان ...
ناگهان در بی کسی ها گم شدم ...
رفتی ... رفتی و افسانه ی مردم شدم♥
♥♥♥
تاکی چشم انتظاری ؟؟؟
تاکی ؟؟؟
بس که چشم را به راهت دوختم  سوختم...
اصلا تا  به کی دیدار چشمت در خیال ؟
زندگی با آرزوهای محال♡ 
اما حیف زندگی را باختم 
زندگی را به هیچ باختم...
# اکرم  رشنو

آن ها کجایند که می آمدند و می رفتند
افسانه خیابان ها می شدند
خانه ها را بر می افروختند
خاک را متبرک می کردند
راه درازی انگار طی شده است
این قصه کودکان بسیاری را شاید بخواب برده باشد
من بوی خاک را می شنوم که در پی گرماست
قصه همیشه...
از دل شب آغاز می شده است
                                محمد مختاری

قهرمان افسانه ای تنیسهنگامی که تحت عمل جراحی قلب قرار گرفت، با تزریق خون آلوده، به بیماری ایدز مبتلا شد.طرفداران آرتور از سر تا سر جهان نامه هایی محبت آمیز برایش فرستادند.
یکی از دوستداران وی در نامه خویش نوشته بود: "چرا خدا تو را برای ابتلا به چنین بیماری خطرناکی انتخاب کرده؟"آرتور اش، در پاسخ این نامه چنین نوشت:...
در سر تا سر دنیا

ادامه مطلب
نام سریال : افسانه ، Adı Efsaneژانر : درامزیرنویس : دارد – زیرنویس چسبیدهسال انتشار : 2017امتیاز: 6.5 از 10کارگردان:Devrim Yalçınنویسنده:Tunus Taşçı, Nazlı Sunlu, Hilal Yıldızبازیگران:Erdal Beşikçioğlu , Gökçe Bahadır , Rojda Demirer شبکه پخش کننده:Kanal Dاطلاعات بیشتر: کلیک کنیدخلاصه داستان: تاریک آکسوی که یک بسکتبالیست افسانه ایه دقیقا وقتی در دوران اوجش قرار داره به دلیل تصادفی که میکنه مجبور میشه بسکتبالو ول کنه…بعد از اون تاریک همه چیزشو دونه دونه از دست میده و حتی حضانت بچه هاشم نم
حتی تو افسانه‌ها هم پلیدترین و کثیف‌ترین شخصیت‌ها، اونایی هستن که برای بقا، زیبایی و ثروتشون، بچه‌ها و جوون‌ها رو می‌کشن. (ضحاک تو ادبیات خودمون یا مثلا نامادری سفیدبرفی تو اون سینمایی آخری که ازش ساخته بودن)
از بین بردن پاک‌ترین و بی‌گناه‌ترین آفریده‌های خدا، فقط از پلیدترین هیولاها برمیاد...
+کاش اگه راهپیمایی می‌ریم یا نمی‌ریم، حداقل یه مقداری راجع به اصل ماجرا، این که از کجا شروع شد و اصولا قضیه چیه، مطالعه کنیم.
فاطی که رتبه ی یک ارشد رو آورد، هیچکس باورش نمیشد، حتی خودش! با اون داستانهایی که موقع کنکورش داشت، با اون اختلافات عمیقی که با نامزدش داشت وآخر سرم به طلاق ختم شد!
فاطی هم اتاقیمون بود، لر بود. اندازه ی ماها بچه مثبت و بسیجی و این تیپی نبود، ولی دختر پایه و بامرام و خوش اخلاقی بود. خیلی با ماها حال میکرد.(ما رو اینجوری نبینید که تیپ میزنیم و قیافه میگیریم! ما دوران دانشجوییمون همش در حال خندیدن و خندادن بودیم!)
فاطی رو میگفتم...البته آخریا خیلی
بوسه ها را خاویاری کن بکش آتش مرا
آتشینی،روی دست تو دگر مشروب نیست
در نبودت حال من بد هست بدتر میشود
تو که باشی در مدار زندگی آشوب نیست
دیده در راه تو دارم نیست از رویت خبر
صبر و طاقت نیست دیگر دوره ی ایّوب نیست
گوشه ی باغ است و یاران نیز دورم کرده اند
با نبودت حوصله تنگ و زمان مطلوب نیست
با دو گیلاس از تو حالم میشود افسانه ای
جای حاشا نیست وقتی حال انسان خوب نیست
دوستت دارم و تنها با تو راضی میشوم
عاشقان را ترس از شلّاق و از سرکوب نیست
دانلود سریال جدید دل با لینک مستقیم
دانلود سریال دل : سریال دل در ژانر ملودارم و خانوادگی ساخته شده است این سریال در دو فصل 14 قسمتی تولید شده که کارگردان آه برعهده منوچهر هادی می باشد و تا الان بازیگرانی مانند حامد بهداد، ساره بیات، مهراوه شریفی‌نیا، سعید راد، کوروش تهامی، افسانه بایگان و بیژن امکانیان در سریال دل بازی کرده اند. شما می توانید این سریال جذاب و تماشایی را از سایت پیشگام مووی دانلود و دریافت نمایید.
کارگردان : منوچهر هادی
موضو
دانلود فیلم افسانه عقاب دندان نقره ای با لینک مستقیم
فیلم ایرانی افسانه عقاب دندان نقره ای با کیفیت عالی
لینک دانلود قرار گرفت
دانلود فیلم افسانه عقاب دندان نقره ای
مشخصات فیلم
منتشر کننده :  یوز دی ال
نام فیلم : افسانه عقاب دندان نقره ای
گروه فیلم: فانتزی , کمدی
محصول سال : 1396
محصول کشور : ایران
تهیه کننده : علیرضا رنجی پور
کارگردان : رسول سلیمیان
بازیگران : بابک نهرین , علیرضا رنجی پور , بهمن تقی پور , رسول سلیمانیان , پرویز ظرافت ,  فاطمه ا
 از شیب جاده های ییلاق نفس نفس زنان عبور می کنم.از کنار خانه ها و رنگ ها. زن ها لا به لای خاطرات من چادر شب می بافند. تیرک های چوبی را در میدان برپا کرده اند و رنگ ها و نخ ها و پشم ها می روند و می آیند، در آمد و شد کودکان و گاوها و مه و تماشاگرانی که ما هستیم از پنجره های بلندترین ساختمان میدان. درخت ها در مه .مردانی که هزار بار می روند و می آیند و حرف می زنند.رد آنان را می گیریم و از هم نامشان را می پرسیم. از صبح بوی دود است و نان و انتظار آفتاب.شب سوسو
ثبتنام اولین دوره زبان پرتغالی
سطح: مبتدی
متن درسی: کتاب «Moito Prazer1» با قیمت 40هزار تومان در سایز «آچهار» بصورت رایگان ارسال میگردد. این کتاب در چهارترم اول خوانده می شود. همچنین یک جلد کتاب «افسانه سیاه» ترجمه شده از اسپانیایی نیز بعنوان هدیه ارسال میگردد.
⏰مدت دوره: هفته ای دو جلسه (هر دو ترم یک ماه طول می کشد)
ادامه مطلب
شش سال پیش در همین روز در اصفهان نوشتم:
افسانه‌ها را دوست دارم. اول که باهاشون روبه‌رو میشم، نیتم فقط خواندن و لذت بردنه ولی اونها توی ذهن و روحم می‌مونن و بعد در شرایط مختلف متوجه می‌شم که دارم موقعیت خودم در اون مقطع را با استفاده از اونها بازسازی می‌کنم.امروز به دلیلی خیلی به هم ریخته و آشفته و ناامید شدم، کنار زاینده‌رود خشک قدم زدم. افکارم جهت مشخصی نداشت. خودم را بهشون سپرده بودم و اونا منو به این سو و آن سو می‌کشیدن. یکدفعه خودم را د
نقد بی طرفیِ کلمات را می‌خواهد اما بی طرفی انسان را نه، چرا که بی طرفی انسان اصلا امکان پذیر نیست. انسان ترکیبی از عقاید و عواطف است. چیزهایی را منکر است، چیزهایی را معتقد، از‌ چیزهایی بدش می‌آید و به چیزهایی هم علاقه‌مند است.
امکان پذیر نیست که آدمی دست از تمام عقاید و عواطفش بردارد و بی طرفانه صحبت کند. سعید زیبا کلام در کتاب افسانه‌های آرام بخش بی طرفی و روشنفکری و حتی حالتی که فلاسفه ادعا می‌کنند بدون هیچ پیش زمینه‌ای به تفکر بپردازید
نام سریال: افسانه دریای آبیتاریخ پخش: ۲۰۱۶ژانر:کمدی عاشقانه تاریخیشبکه پخش: sbsتعداد قسمت: 20بازیگران: leeminho/junjihyun────♡────خلاصه داستان: این سریال یه درامای فانتزی رمانس هست که موضوع اصلیش از اولین کتاب داستان تاریخ کره است که درباره یک پری دریایی یا مرد دریایی برگرفته شده. این کتاب تاریخی مربوط به دوره چوسانه. خود سریال تقریبا تا یک سومش هم تو دو دوره چوسان و دورهدمعاصر کره جنوبی روایت میشه.────♡────✔نظر ادمین: من اولش مردد بودم ک
حتی در مسابقات بوکس 20 درصد از شنواییش رو از دست داد.
بدلیل نداشتن توان مالی سال 81 تا 87 مربی نداشت.
او حالا نفر سوم مسابقات مستر المپیاییس که جی کاتلر قهرمان افسانه ای هادی رو اسطوره میخواند✌
@jalebe_news
Add a commentمشاهده مطلب در کانال
متن آهنگ ای وای بر ما از حامد نیک پی تقدیم به شما عزیزان ...زلف آشفته ات ، گشته آرام ِجاندل که رفت از بَرم ، تو کنارم بمانعقل راهی‌ نبرد ، مست و دیوانه شدعاشقی کن چُنان ، همچو افسانه شوای وای وای بر ما ، عشق داد بر بادهستیِ ما راای وای وای بر ما ، عشق داد بر بادهستیِ ما راوای اگر لحظه‌ ای ، بی‌ غمت بگذردآه عشقت ببین ، تا کجا میبَردیک نگَه کردی ، و بی‌ دل و جان شدمتا بسازی مرا ، سخت ویران شدمزلف آشفته‌ ات ، گشته آرامِ جاندل که رفت از بَرم ، تو کنار
انسان گاهی از تشابهاتی که در فرهنگ های بشری میان ظریفترین تعابیر وجود دارد به شگفتی در می آید. خیام در رباعی ای می گوید:
گر آمدنم بخود بدی نامدمیور نیز شدن بمن بدی کی شدمی
به زان نبدی که اندر این دیر خرابنه آمدمی نه شدمی نه بدمی
جالب است که در اساطیر یونانی داستانی هست که در آن میداس که در اساطیر معروف به جاه طلبی هست، در پی سیلنوس همزاد دیونیزوس می افتد تا از حکمت او برای بهبود زندگی خود هر چه بیشتر استفاده کند. این میداس همان کسی هست که در افس
آنروز که دیدم من سیمای ترادرراهعاشق شدم ومجنون ازعشق شدم آگاهمن مست نگاه تو، چشمم به طواف تودیدم چو سراپایت آنگاه کشیدم آهدرکوی تو گم گشتم دیوانه خم گشتمآنگه که نهادم من ازعشق قدم درراهتوبودی ومن اما مهجور زیکدیگرمن غمزده ازهجران دلداده وخاطرخواهازتونتوانم گفت افسانه افسونگردلداده شیدا و دلباخته ی ناگاهدرقلب توحس کردم غوغای شعف گونهوقتی که نگاه من باچشم توشدهمراهمجنون توام بنگر احساس وکلامم رایک بوسه بده من را بنمای سخن کوتاه

امیرحسین خالقی

"تفاوت است میان آنکه با مردم برابر رفتار کنیم با اینکه تلاش کنیم آنها را برابر سازیم". (هایک)

برابری البته واژه دلفریبی است، ولی اینکه آدم ها با هم برابرند یا باید برابر باشند، دقیقا یعنی چه؟ همه یک شکل بپوشند و بخورند و زندگی کنند و آموزش ببینند و ...؟ 

به نظر نمی رسد دلپذیر و حتی ممکن باشد که جامعه انسانی را به کلونی حشرات بدل کنیم! تقسیم کار چه می شود؟ تنوع "ذاتی" انسان ها از حیث استعدادها و احتیاج ها را چه کنیم؟
سطح: مبتدی
متن درسی: کتاب «اسپانیول اندیرکتو1» با قیمت 40هزار تومان در سایز «آچهار» بصورت رایگان ارسال میگردد. این کتاب در چهارترم اول خوانده می شود. همچنین یک جلد کتاب «افسانه سیاه» ترجمه شده از اسپانیایی توسط استاد این دوره نیز بعنوان هدیه ارسال میگردد.
⏰مدت دوره: هفته ای دو جلسه (هر دو ترم یک ماه طول می کشد)
⏳ تعداد کل ترم ها (مبتدی، متوسطه، پیشرفته): 12 ترم (هر ترم 5جلسه بهمراه 5جلسه حل تمرین)
ادامه مطلب
ای دل به تو گفتم که مرو از پی دلداردیوانه شوی نیست ترا مونس و غمخوارحرفم نه شنیدی و بلرزید وجودتبرحس نگاهی شده ای سخت گرفتارفریاد مکن دل، رهِ عشاق دراز استدر پیچ و خم عشق نشسته غم بسیاربا چشم بگو اشک نشوید اثر رنجشاید که کند خون مددی بر تو دگربارافسانه شود قصه ی عاشق به تحملاز شکوه به بزم دگران دست نگه دارجعفر شنود درد تو ای عاشق همراهشاید کند آسان گذر از این ره دشوار
خلاصه داستان : The Curse of La Llorona ، نفرین لالورونا یک فیلم ترسناک 2019 می باشد که توسط مایکل چاوز ساخته شده که اولین تجربه‌ی کارگردانی او نیز می باشد. این فیلم در واقع ششمین نسخه از سری مجموعه فیلم های ترسناک “احضار” می باشد که براساس یکی از افسانه های بومی مکـزیک به نام “La Llorona” ساخته شده است. داستان در مورد مادری تنها به نام انا گارسیا می باشد که در دهه 1970 به عنوان یک کارمند اجتماعی مشغول به کار است و به همراه دو فرزند خود در لـس آنجلـس زندگی می ک
از نظر شکل و فرم که بگذریم، این نمایش بیانگر تنهایی است که این روزها
جامعه را فراگرفته است و هر روز افراد بیشتری به آن مبتلا می شوند.
انتشار: شهرسبز - روزنامه افسانه شماره 3843 مورخ 28 فروردین 1398 - روزنامه شیرازنوبن شماره 681 مورخ 29 فروردین 1398-
ادامه مطلب
سلام بازم من و یه دنیا حرف با تو ... اومدم که بگم هنوزم قشنگترین دلیل بودنی ... امروز به رسم قدیمی تفالی به حافظ زدم  حافظ منو یاد لحظه های دوست داشتن میذاره  فال امروزی که به نیتت گرفتم
دوستان جان داده‌ام بهر دهانش بنگرید
کو به چیزی مختصر چون باز می‌ماند ز من
صبر کن حافظ که گر زین دست باشد درس غم
عشق در هر گوشه‌ای افسانه‌ای خواند ز من
نمایش بی سرو صدا، در فضایی ساکت، تاریک، خالی، تنها با دو سکو، و دو
بازیگر، گفتارهای بسیار شاعرانه و غزل گونه ای که پیمان زبرجد نوشته است، و
با بازی مریم راستی و سپهر ترابی، گاه از نمایش بیرون می آید و در گذر
شاعرانگی قرار می گیرد.
انتشار: شهرسبز - روزنامه افسانه شماره 3848 مورخ 4 اردیبهشت 1398 -
ادامه مطلب
نام : افسانه دریای آبی – The Legend of the Blue Sea

ژانر: کمدی | فانتزی

تعداد قسمت ها : ۲۰ اپیزود

سال انتشار: ۲۰۱۶

شبکه پخش : SBS
کارگردان : Jin Hyeok

بازیگران : Lee Min Ho, Jeon Ji Hyeon , Gianna Jun

خلاصه سریال افسانه دریای آبی :

یه پری دریایی در عصر جوسون چطور می‌خواد در دوران مدرن امروزی زنده بمونه؟ شیم چانگ یه پری دریاییه که خودشو در دوران مدرن امروزی پیدا می‌کنه و اون توسط یه آدم سرد و خوش‌تیپ به نام هئو جوون جائه (لی مین هو) که شبیه یه پسر اشراف‌زاده به نام ک
افسانه من
تازه چشمهایم به خواب رفته بود . هوا خیلی گرم ومقارن ساعت ۲:۲۰ دقیقه بعداظهراردیبهشت ماه ۱۳۷۶بود . صدایی ارام و کودکانه در گوشم میس کال میزد .دایی دایی فکر میکردم خواب میبینم تا اینکه دستهایی نرم ولطیف به ارامی چادری که روی خودم پهن کرده بودم رو کنار زد ولبخندی عاشقانه نگاهم. را به خود به گیرا کشاند.
دایی دایی دایی 
با اینکه خستگی تموم وجودم را گرفته بود گفتن جان دایی چی میگی 
دایی یه گنجشک تو خونه مون لونه کرده میای برام بگیری 
باشه
براه انداختن اقتصاد جهادی -همانند نهضت درختکاری- زمانی میسر می شود که اشخاص به اهداف و اغراضی فراتر از منافع شخصی ، حزبی، نژادی، قبیله ای، ملی و ... بیندیشند.
اگر ما بتوانیم با ترویج فرهنگ آخرتگرایی نیتهای افراد را ارتقا دهیم براحتی خواهیم توانست که اقتصاد جهادی را در جامعه پیاده کنیم.
اگر ما توانستیم قله اقتصاد جهادی را فتح کنیم به ثروتی افسانه ای رسیده ایم ،
ثروتی که با هیچ تحریمی درهم نمی شکند و تمامی توطئه های دشمن را نقش بر آب می کند.
دانلود فیلم افسانه زو The Legend of Zu 2018 با دوبله فارسی و لینک مستقیم
دانلود فیلم دوبله افسانه زو با کیفیت عالی
پیش نمایش فیلم اضافه شد
کیفیت BluRay  ۱۰۸۰p اضافه شد
نام لاتین فیلم :  The Legend of Zu 
نام فارسی فیلم: افسانه زو 
سال انتشار فیلم: ۲۰۱۸
ژانر(موضوع): اکشن
ستارگان حاضر در این فیلم: Leanne Lee, Ron Ng, Shuilin Wang
کارگردان: Ling Feng Zhu
منتشر کننده : نیلو دانلود
مدت زمان فیلم: ۹۰ دقیقه
کیفیت: BluRay  ۱۰۸۰p+BluRay  ۷۲۰p
حجم فیلم: ۸۰۰+۱۷۰۰ مگابایت
فرمت فیلم: MKV
اطلاعات بیشت
Shirazart.blog.ir 
*اسطوره عبارت است از : روایات یا جلوه ای نمادین درباره ی ایزدان، فرشتگان و موجودات فوق طبیعی و به طور کلی جهان شناختی که یک قوم به منظور تفسیر خود از هستی به کار می برد اسطوره سرگذشتی راست و مقدس است که در زمانی ازلی رخ داده و به گونه ای نمادین ، وهم انگیز ، تخیلی می گوید که چگونه چیزی پدید آمده ، هستی دارد و از میان خواهد رفت و به شیوه ای تمثیلی کاوشگر هستی است و بینش شهودی دارد. هر چه در ردیف حماسه ، افسانه و قصه های پریان قرار می گیرد
بسم الله الرحمن الرحیماز جنون این عالم بیگانه را گم کرده امآسمان سیرم، زمین خانه را گم کرده امنه من از خود، نه کسی از حال من دارد خبردل مرا و من دل دیوانه را گم کرده امچون سلیمانم که از کف داده ام تاج و نگینتا ز مستی شیشه و پیمانه را گم کرده اماز من بی عاقبت، آغاز هستی را مپرسکز گرانخوابی سر افسانه را گم کرده امطفل می گرید چون راه خانه را گم می کندچون نگریم من که صاحب خانه را گم کرده ام؟به که در دنبال دل باشم به هر جا می رودمن که صائب کعبه و بتخان
لینک دانلود قرار گرفت
مشخصات فیلم
بازیگران : بابک نهرین , علیرضا رنجی پور , بهمن تقی پور , رسول سلیمانیان , پرویز ظرافت ,  فاطمه ا
لینک دانلود قرار گرفت
مشخصات فیلم
لینک دانلود قرار گرفت
مشخصات فیلم

تبلیغات

محل تبلیغات شما
موسسه خیریه سگال

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

شهر ملایر Malayer City مشاوراملاک سیلیکون پسرونه روان شناسی برای همه فروش فالو، لایک، کانت، ویو، بازدید استوری، قاصدون ورزمان کلایمر 好來汙影主